CO JE HYDROGRAFIKA?

Hydrografika známá také jako vodní tisk je druh povrchové úpravy. Pomocí vodní hladiny a vzoru z rozpuštěné hydrografické folie dochází k potisku předmětu ponořeného skrze grafiku pod hladinu vody. Jedná se o potisk předmětu barvou, nikoliv potažení folií. Tato technologie je využívána nejvíce v automobilovém a nábytkářském průmyslu. Dále...

Řešení na míru

CO JE HYDROGRAFIKA?

Hydrografika známá také jako vodní tisk je druh povrchové úpravy. Pomocí vodní hladiny a vzoru z rozpuštěné hydrografické folie dochází k potisku předmětu ponořeného skrze grafiku pod hladinu vody.  Jedná se o potisk předmětu barvou, nikoliv potažení folií.

Tato technologie je využívána nejvíce v automobilovém a nábytkářském průmyslu. Dále se touto povrchovou úpravou mění vzhled zbraní, sportovní výbavě, jízdních kol, krytů elektroniky a dalších předmětů, kterým nevadí krátkodobé ponoření do vody.

V dnešní době je na trhu více než tisíc vzorů a grafiky. Nejčastěji používány jsou karbonové vzory, imitace dřeva, imitace kovů, maskáče, květinové a jiné okrasné designy.

Popis postupu hydrografiky: podkladová barva, potisk hydrografikou, umytí zbytků ředidla a nerozpuštěné folie z předmětu, vrchní bezbarvý lak.

 

Odolnost povrchu hydrografiky?  

Již samotná barva z hydrografické fólie je velice odolná, po provedení potisku se předmět navíc zalakuje bezbarvým lakem. Díky speciálním lakům může potisk vydržet až 600 °C a je odolný povětrnostním vlivům.

Na jaké materiály můžeme vodní tisk aplikovat?

Plast, kov, dřevo, sklo a další materiály, na kterých drží barva respektive plniče či jiné základy pod barvu.

Mokré lakování

 

Odlište své výrobky pomocí originální povrchové úpravy. Nic nevyrábíte? Tak udělejte další krok v před ve Vašem podnikání, pro začátek stačí hydrografická vana.