Lakovací kabiny se suchou filtrací

Vyrábíme více typů lakovacích kabin pro mokré barvy. Pro volbu správného typu potřebujeme znát velikost vašeho výrobku, kapacitu lakovny a prostorové možnosti, kde bude lakovací kabina umístěna. Rádi Vám poradíme a vymyslíme nejlepší možné řešení pro váš provoz.

Řešení na míru

Vhodné pro:

  • syntetické a ředidlové barvy
  • vodou ředitelné barvy
  • lepidla a speciální nátěrové hmoty například anti squeak, matnící barva před 3D scanováním
  • odsávání prachu, mlhy a výparů

Nevhodné pro:

 

 

Technický popis

Lakovací kabiny mají třístupňovou filtraci vzduchu, přes kterou je znečištěný vzduch odváděn z lakovny. Jsou osazeny svítidly, do výbušného prostředí, umístěny za přídavným krytem z plexiskla. Odtahový ventilátor je možné plynule regulovat a tím šetřit spotřebu elektrické energie a množství odsávaného vzduchu z lakovny. Jednotlivé filtrační stupně jsou měnitelné nezávisle, tzn obsluha nemusí kvůli koncovým stupňům měnit filtr v prvním stupni, víme že v praxi je taková výměna znečištěných filtrů obtížná. Každý lakovací box může být osazen signalizací zanesení filtrace, díky tomu má obsluha jednoduchou kontrolu kdy mají být filtry nahrazeny novými.

Zařízení dodáváme samostatně jako kompletní stroj s ovládacím panelem a ventilátorem do výbušného prostředí, nebo jako dodávku na klíč včetně možnosti instalace vzduchotechnického potrubí, uvedení do provozu, zaškolení obsluhy s předáním CE dokumentace.  

Další vybavení lakovny

Výroba a dodávka filtrační jednotky pro záchyt VOC, těkavé látky z nátěrové hmoty/ filtrace zápachu. Blokace lakovacích pistolí v případě vypnutého odtahu z lakovny. Přívodní filtrace vzduchu do lakovny včetně ohřevu. Servoklapky na vzduchotechnické potrubí. Řešení snížení celkové hlučnosti lakovny.

Komplexní realizace mokrých lakoven. Realizace na klíč nebo dodávka samostatné lakovací kabiny v požadovaných rozměrech, výběr je na Vás. 

 

Standardní rozměry lakovacích kabin držíme skladem, atypické rozměry vyrobíme za 4 až 6 týdnů.
Dodáváme ve více výbavových variantách, proto platíte pouze za to co je pro Vás opravdu potřeba. 
Všechny lakovací kabiny mají ventilátory ovládané přes frekvenční měnič, díky tomu obsluha můžete plynule regulovat otáčky motoru. Snížená spotřeba elektrické energie, delší životnost motoru a menší náročnost na výměnu vzduchu v lakovně.

Zaslat poptávku


partner partner partner partner partner partner partner partner partner