Lakovací kabiny s vodní filtrací

Nerezové lakovací kabiny s vodní clonou jsou vhodné do velkokapacitních lakoven a provozů s maximálním důrazem na bezprašnost. Pro volbu ideální velikosti lakovací kabiny nám stačí znát velikost vašeho výrobku. Rádi vám poradíme a vymyslíme pro vás to nejlepší možné řešení.

Řešení na míru

Vhodné pro:

  • Syntetické a ředidlové barvy
  • Vodou ředitelné barvy
  • Ruční i robotické lakování se spotřebou nad 1 tunu nátěrové hmoty/ měsíc.
  • Odsávání prachu, mlhy a výparů
  • Pracoviště s maximálním důrazem na bezprašnost

Nevhodné pro:

 

Technický popis

Lakovací kabiny s vodní filtrací jsou z nerezové oceli pro zajištění dlouhé životnosti a snadnou údržbu stroje. Vodou polévané jsou zadní i boční stěny, díky čemuž se barva neuchycuje kolem pracovního prostoru a ani po vypnutí stroje není v prostoru lakovny zaschlá nátěrová hmota. Přestřik nátěrové hmoty je zachycen do vodních stěn a tím je barva navázána s vodou. Voda znečištěná nátěrovou hmotou je odváděna v uzavřeném oběhu skrz filtraci, popřípadě napojená na flotační zařízení. Proudění vzduchu směřuje pod zadní vodní stěnu, kde vzduch prochází skrze vodní labyrint, kde je zbylá část nátěrové hmoty zachycována do vody. Poslední překážkou pro znečištěný vzduch je filtr ze skelných vláken, který je vložen nad vodním labyrintem. Pracovní stůl tvoří odkládací rošty, přestřiky směřující pod pracovní plochu se zachycují ve vodní hladině nádrže lakovací kabiny.

Další vybavení lakovny

Flotační jednotka pro automatické vybírání kalů z vodní nádrže. Filtrační jednotky pro záchyt VOC, těkavé látky z nátěrové hmoty/filtrace zápachu. Blokace lakovacích pistolí v případě vypnutého odtahu z lakovny. Přívodní filtrace vzduchu do lakovny včetně ohřevu. Servoklapky na vzduchotechnické potrubí. Řešení snížení celkové hlučnosti lakovny.

Pro nepřetržité provozy, nebo výrobní procesy, kde je velká spotřeba nátěrové hmoty, doporučujeme ke kabině připojit flotační zařízení pro automatické vybírání kalů z vodní nádrže.

 

 

Vodou polévané jsou všechny stěny okolo pracovního prostoru, docílíte čistého prostředí kolem lakovaného předmětu, bez ohledu na množství nátěrové hmoty.
Vodní lakovací kabiny mohou být napojeny na flotační jednotku s automatickým výběrem kalů. Vhodné do provozů 24/7h s vysokou spotřebou nátěrové hmoty. Pro malé a střední spotřeby nátěrové hmoty mohou být kabiny vybaveny požadovanými vodními filtry.
Nerezová ocel je málo porézní materiál, z toho důvodu se na ni hůře drží nečistoty. Potrubí, které rozvádí vodu je z chemicky odolného plastu, plně rozebíratelné pro snadnou údržbu.

Zaslat poptávku


BOSCH