Odlakovací nádrže

Reinoxu vyrábíme odlakovací nádrže na míru. Pro volbu správné velikosti a vhodné výbavy odlakovací nádrže stačí znát velikost předmětu, který má být odlakován. Očekávání od chemického odlakování a prostorové možnosti, kde bude odlakovací nádrž umístěna. Rádi Vám poradíme a vymyslíme nejlepší možné řešení pro váš provoz.

Řešení na míru

Vhodné pro:

  • Odlakování mokrých a práškových barev
  • Odmaštění oceli 
  • Další chemické předúpravy materiálů

 

 

       

 

Technický popis

Ponorovým odlakováním docílíte dokonalého odstranění starých nátěrových hmot z ocelových předmětů. Jedná se o rychlé a efektivní stahování barev, případně odmašťovací předúpravy. Odlakovací nádrž má výhřev pracovního média na teplotu 60°C, se zvýšením výhřevnost až na 90°C. Pro ekonomiku provozu jsou odlakovací vany tepelně izolovány. Pracovní médium je mícháno pomocí probublávání tlakového vzduchu ze dna nádrže, čímž se proces odlakování výrazně urychluje. Vany mohou být vybaveny filtrem v nerezové nádobě, přes který je pod tlakem pomocí membránové pumpy tlačena pracovní chemie. Dodávka je včetně elektrického zdvihu a koše pro ukládání předmětů pro odlakování. Jako volitelnou výbavu nabízíme nepřímý ohřev pracovní nádrže, druhé dno s teplovodivou kapalinou, přes kterou je ohřívána nádrž s chemií. Toto řešení vám zajistí při stejné spotřebě energií výrazně delší udržení teploty v pracovní nádrži.

Zařízení dodáváme samostatně jako kompletní stroj s ovládacím panelem, nebo jako dodávku na klíč včetně možnosti instalace a plnění teplovodivé kapaliny pro ohřev nádrže.

Nejčastější využití odlakovací vany

Odlakování závěsné techniky v práškové lakovně, chemické odlakování alu kol, odlakování chybných kusů ve výrobních procesech. Čištění strojních dílů automatických lakoven a tiskařských strojů, renovace ocelových předmětů.

Nejmenší odlakovací vany mají metrovou délku a jsou používány pro odlakování sady alu kol, odlakování drobných dílců nebo malé množství předmětů. Největší mohou být až 12 metrů dlouhé a používají se pro odlakování dlouhých profilů či renovaci strojů.

Standardní doba výroby 6 - 12 týdnů. Dle vytíženosti výroby.
Tepelná izolace pro snížení nákladů, nepřímý ohřev pracovní chemie v kombinaci s funkční a cenově dostupnou odlakovací chemií. Toto je klíč k ekonomickému provozu.
Chemicky odolná nerezová ocel.

Zaslat poptávku


BOSCH