Odlakovací nádrže

Vyrábíme odlakovací nádrže na míru. Pro volbu správné velikosti a vhodné výbavy odlakovací nádrže potřebujeme znát velikost předmětu, který má být odlakován. Očekávání od chemického odlakování a prostorové možnosti, kde bude odlakovací nádrž umístěna. Rádi Vám poradíme a vymyslíme nejlepší možné řešení pro váš provoz.

Řešení na míru

Vhodné pro:

  • odlakování mokrých a práškových barev
  • odmaštění oceli 
  • další chemické předúpravy materiálů

Nevhodné pro:

  •  

 

       

 

Technický popis

Ponorovým odlakováním docílete dokonalého odstranění starých nátěrových hmot z ocelových předmětů. Jedná se o rychlé a efektivní stahování barev, případně odmašťovací předúpravy. Odlakovací nádrž má výhřev pracovního média na teplotu 60°C, se zvýšení výhřevnost až na 90°C. Pro ekonomiku provozu jsou odlakovací vany tepelně izolovány. Pracovní médium je mícháno pomocí probublávání tlakového vzduchu ze dna nádrže, tím se proces odlakování výrazně urychluje. Vany mohou být vybaveny filtrem v nerezové nádobě, přes který je pod tlakem pomocí membránové pumpy tlačena pracovní chemie. Dodávka je včetně elektrického zdvihu a koše pro ukládání předmětů pro odlakování. Jako volitelnou výbavu nabízíme nepřímý ohřev pracovní nádrže, druhé dno s teplovodivou kapalinou, přes kterou je ohřívána nádrž s chemií. Toto řešení vám zajistí při stejné spotřebě energií výrazně delší udržení teploty v pracovní nádrži.  

Zařízení dodáváme samostatně jako kompletní stroj s ovládacím panelem, nebo jako dodávku na klíč včetně možnosti instalace a plnění teplovodivé kapaliny pro ohřev nádrže.  

Nejčastější využití odlakovací vany

Odlakování závěsné techniky v práškové lakovně, chemické odlakování alu kol, odlakování chybných kusů ve výrobních procesech. Čištění strojních dílů automatomatických lakoven a tiskařských strojů. Renovace ocelových předmětů.

Nejmenší odlakovací vany mají metrovou délku, tyto malé vany jsou používány pro odlakování sady alu kol, odlakování drobných dílců nebo malé množství předmětů. Největší mohou být až 12 metrů dlouhé, používá se pro odlakování dlouhých profilů či renovaci strojů.  

Standardní doba výroby 6 - 12 týdnů. Dle vytíženosti výroby.
Tepelná izolace pro snížení nákladů, nepřímý ohřev pracovní chemie v kombinaci s funkční a cenově dostupnou odlakovací chemií. Toto je klíč k ekonomickému provozu.
Chemicky odolná nerezová ocel.

Zaslat poptávku