Vypalovací pece

Vyrábíme vypalovací a sušící pece na míru. Vytápění pecí je elektrické nebo pomocí hořáků s nerezovým výměníkem. Pro volbu správné velikosti a doporučení vhodného typu ohřevu potřebujeme znát velikost vašeho výrobku, maximální požadovanou teplotu výpalu nebo sušení a prostorové možnosti, kde bude vytvrzovací pec stát. Rádi Vám poradíme a vymyslíme nejlepší možné řešení pro váš provoz.

Řešení na míru

Vhodné pro:

  • Práškové barvy 
  • Mokré nátěrové hmoty
  • Provozy s potřebou sušení
  • Provozy s potřebou nahřívání

Nevhodné pro:

  • Vypalování keramiky

 

 

Technický popis

Vypalovací a sušící pece jsou nejčastěji používány pro vytvrzení práškových barev, známé také jako komaxit. Dle volby zákazníka je výhřev pece elektrický, nebo pomocí hořáku s nerezovým výměníkem. Hořáky jsou plynové, LTO/ naftové. Zavážecí systém předmětů do pece je pomocí stropních kolejnic nebo zavážecích vozíků. Pro udržení rovnoměrné teploty uvnitř pece je po celý čas výpalu/ sušení zajištěna cirkulace vzduchu. V případě využití pro sušení, nebo pro mokré barvy či glazury jsou pece vybavené dodatečným větracím komínem pro odvod kouře a případných spalin. Celosvařená rámová konstrukce s minimalizací tepelných mostů do vnější konstrukce zaručuje ekonomický provoz pece.

Pece jsou dodávány jako kompletní stroj včetně ovládacího panelu a předání CE dokumentace s návodem k použití. V případě zájemu provádíme školení obluhy v místě instalace. 

Nejčastější využití vypalovacích a sušících pecí

Vytvrzování práškových barev, vypalování mokrých nátěrových hmot, nahřívání pro ohýbání plastových výrobků a další technologické postupy.

Komplexní realizace práškových i mokrých lakoven. Realizace na klíč. Vyrábíme více typů lakovacích kabin pro mokré barvy. Pro volbu správného typu potřebujeme znát velikost vašeho výrobku, kapacitu lakovny a prostorové možnosti, kde bude lakovací kabina umístěna. Rádi Vám poradíme a vymyslíme nejlepší možné řešení pro váš provoz.

Výroba 6 - 12 týdnů od objednání. A některé rozměry máme připravené i pro rychlejší dodání.
Konstrukce bez tepelných mostů a kvalitní tepelná izolace pece, to je klíč k úspornému provozu.
Zámky dveří s nastavením uzavíracího tlaku s možností otevření dveří i z vnitřního prostoru vypalovací pece. Nemožnost uzavření obsluhy uvnitř pece.

Zaslat poptávku


partner partner partner partner partner partner partner partner partner