OSVĚTLENÍ DO LAKOVEN

Osvětlení do lakoven musí být v nevýbušném provedení, běžné zářivkové svítidla toto nesplňují. Lakovna, sušárna i sklad barev jsou místnosti s nebezpečím výbuchu zóna II. Nejdostupnější variantou osvětlení do výbušného prostředí jsou zářivkové svítidla, v lakovnách používáme především varianty 2x36W a 2x58W. Do svítidel se vkládají zářivkové trubice s paticí...

Řešení na míru

OSVĚTLENÍ DO LAKOVEN

Osvětlení do lakoven musí být v nevýbušném provedení, běžné zářivkové svítidla toto nesplňují. Lakovna, sušárna i sklad barev jsou místnosti s nebezpečím výbuchu zóna II.

Nejdostupnější variantou osvětlení do výbušného prostředí jsou zářivkové svítidla, v lakovnách používáme především varianty 2x36W a 2x58W.

Do svítidel se vkládají zářivkové trubice s paticí G13 s barvou světla v rozmezí 4000 K až 6000 K. Trubice v barvě 2700 K do lakoven nedoporučujeme, jsou příliš žluté a zkreslují tak výslednou barvu. Oproti tomu trubice s barvou světla nad 6000 K jsou příliš modré = též nežádoucí odstín světla do lakovny.

Přibližná svítivost světel 2x58W = 10.000lm, svítivost 2x36W = 6.000lm, přesná svítivost závisí na typu trubice. O něco efektivněji vycházejí svítidla 2x58W určená do lakoven.

Sháníte osvětlení do lakovny, nebo potřebujete jen poradit? Neváhejte nás kontaktovat.