Lakovací kabiny s vodní filtrací

Tyto lakovací kabiny vyrábíme z nerezové oceli, dlouhá životnost a snadnější údržba. Vodou polévané jsou boční i zadní stěny, díky tomu se barva neuchycuje kolem pracovního prostoru. Uvnitř lakovací kabiny je prostřik zachycován do vodních stěn a tím je barva navázána s vodou. Voda znečištěná nátěrovou hmotou je odváděna v uzavřeném oběhu skrze filtraci, popřípadě flotační zařízení. Nasátá barva proudem vzduchu, směřuje pod zadní vodní stěnu, kde vzduch proudí skrze vodní labyrint, tam je zbylá část barvy zachycována zpět do vody. Poslední překážkou pro znečištěný vzduch je pruh filtru ze skelných vláken, který je vložen nad vodním labyrintem. Pracovní stůl tvoří odkládací rošty s oky, přestřiky směřující dolů padají rovnou do nádrže kabiny.

 

Výhody lakovací kabiny s vodní filtrací?

Vodní stěny okolo celého pracovního prostoru, docílíte čistého prostředí kolem lakovaného předmětu, bez ohledu na zanesenost filtrů. S ventilátorem osazeným plynulou regulací otáček šetříte nejen elektřinu, ale především odsávaný vzduch. Vodní kabiny jsou univerzálně použitelné pro všechny typy nátěrových systémů. Například: těžké primery, rozpouštědlové barvy a laky, vodou ředitelné nátěrové hmoty… Nerezová ocel je málo porézní materiál, z toho důvodu se na ni hůře drží nečistoty. Potrubí, které rozvádí vodu je z chemicky odolného plastu a je plně rozebíratelné pro snadnou údržbu.

Lakovací kabina může být napojena na filtrační jednotku s aktivním uhlím pro záchyt zápachů (VOC). Pro nepřetržité provozy, nebo výrobní procesy, kde je velká spotřeba nátěrové hmoty se ke kabině dá snadno připojit flotační zařízení pro automatické vybírání kalů z vodní nádrže.

Níže jsou schémata proudění vzduchu skrze kabiny. Druhý obrázek je varianta s filtračními patronami.