Stříkací kabiny se suchým filtrem

Lakovací kabiny se suchou filtrací jsou vyráběny jako stolové, podlahové nebo mobilní. Lakovací boxy se suchým filtračním systémem jsou vhodné do jednosměnného provozu. Díky nižší pořizovací ceně rychlá návratnost investice.  Pro výrobky drobnějšího charakteru nebo výrobky složitých tvarů, kde dochází k velkým prostřikům doporučujeme lakovací kabiny s vodní filtrací.

Suchý box

Popis

Přestřik je zachycen proudem vzduchu a odnesen do suchých filtrů. Pevné látky z nátěrových hmot jsou odfiltrovány, zatímco vyčištěný odpadní vzduch je vyfukován pryč z prostoru lakovny pomocí ventilátoru. Základní verze provedení má dva stupně suché filtrace. První stupeň filtru je tvořen papírovým filtrem nebo ocelovým profilem, který se skládá ze dvou řad lamel uspořádaných za sebou. Druhý stupeň filtrace je filtr s jemnými vlákny na jedné straně se zvýšenou hustotou, kde se zachycují zbytky nátěrové hmoty. Stříkací kabina je navržena tak, aby filtrační prvky mohly být vyměněny s minimálním úsilím ve velmi krátkém čase.
Suchá kabina může být stolového typu, kdy se výrobky pokládají na pracovní mříž. Podlahová lakovací kabina může být dodána včetně vaničky s filtry na podlaze. Nabízíme dvě varianty provedení konstrukce nerezová nebo pozinkovaná ocel.

Dodatečná výbava

Kromě toho může být suchá stříkací kabina vybavena různými doplňky. Například LED osvětlení, úsporné klapky do vzduchotechniky, manuální/ automatická regulace ventilátoru, blokování lakovací pistole při nezapnutém odtahu, přidání podlahové odtahu, atd…