Filtry

Dodáváme filtry typu paint stop určené do lakoven, dále vodní filtry odlučující nátěrové hmoty a nečistoty z vody. Vyrábíme filtrační patrony pro aktivní uhlí z nerezové i pozinkované oceli.

Filtrační patrony

Filtrační patrony naplněny aktivním uhlím jsou určeny pro odstranění zápachu ze znečištěného vzduchu. V lakovacích kabinách se tento filtr umisťuje nejdříve jako 3. stupeň filtrace. Filtrační patrony vyrábíme na míru pro konkrétní lakovací kabinu či provoz.

Popis

Filtrační patrona se skládá z ukládacího rámu, do kterého se sype aktivní uhlí pro odlučování zápachů z provozů.  Patrony mohou být vyrobené na přání zákazníka z nerezové oceli, popřípadě z pozinkovaného plechu. Pro vysoké průtoky vzduchu se používá sdružení více patron o velikosti 1000 x 400 mm.

Použití

Součást lakovací kabiny, odtahy z lakoven, odloučení zápachu z kuchyní a grilů, odtahy ze svařování, adsorpce škodlivin z pájení, průmyslové škodliviny z chemického a elektrotechnického průmyslu, smogové plyny, jaderná energetika. Příklady odloučení škodlivin: Organické lýtky, acetáty, technický benzín a ředidla, kyselé plyny a další, čpavek, výfukové plyny atd… Aktivní uhlí do filtračních patron nedodáváme.